Właściwości tworzyw sztucznych sprawiają, że wytworzone z nich artykuły są pod wieloma względami lepsze od ich metalowych czy szklanych odpowiedników. Z plastiku tworzone są różnego rodzaju opakowania i elementy wyposażenia, np. wycieraczki i maty wejściowe, które zatrzymują wnoszenie brudu do pomieszczeń. Dzięki swojej konstrukcji mogą pomieścić i zatrzymać znaczne ilości zanieczyszczeń wnoszonych do budynków jak piasek, błoto i wilgoć.
Wycieraczki sprzedawane są często w pojedynczych kostkach do samodzielnego montażu, co pozwala dopasować wielkość wycieraczki do potrzeb Klienta. Każda kostka wycieraczki wyposażona jest w liczne, sztywne wypustki zapewniające skuteczne czyszczenie butów. Dodatkowo posiada funkcje chroniące podłogę na stanowisku pracy w różnego rodzaju zakładach przemysłowych i warsztatach. Dostępny szeroki wybór kolorów sprawia, że z pomocą kostek możesz podzielić powierzchnię swojej firmy na strefy pracy.
Cechy wycieraczek wykonanych z polietylenu
To, która wycieraczka sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku, zależeć będzie przede wszystkim od stopnia jej eksploatowania. Kostki wycieraczki wykonuje się najczęściej z wysokiej jakości polietylenu, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe, trwałe, odporne na wahania temperatur. Od rodzaju materiału zależy przeznaczenie mat czyszczących – zwłaszcza to, czy można stosować je tylko wewnątrz, czy również na zewnątrz budynków. Maty wykonane z polietylenu są olejoodporne i łatwe w czyszczeniu, dlatego nadają się do pomieszczeń o wysokim stopniu zabrudzenia. Są również odporne na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych i ugniatanie, dzięki czemu zachowują swój pierwotny kształt i strukturę przez długi czas.
Wycieraczki i inne wyroby z tworzywa sztucznego charakteryzują się nie tylko wysoką wytrzymałością, lecz także estetyką wykonania. Dzięki temu stanowią zarówno ozdobę wnętrz, jak i minimalizują koszty czyszczenia budynków. Do ich atutów należy łatwość utrzymania w czystości. Dzięki nim można stosunkowo niskim kosztem stworzyć skuteczny ciąg czyszczący w dużym obiekcie o wysokim natężeniu ruchu.
Produkty z tworzyw sztucznych są lekkie i mogą wytrzymywać spore obciążenia mechaniczne. Dużą zaletą jest podatność na odkształcenia oraz zdolność do powrotu do poprzedniego stanu po zakończeniu działania siły. Tworzywa sztuczne mogą być w dość prosty sposób poddawane recyklingowi i ponownie przetwarzane. Materiał zdatny do użytku może być pozyskiwany bardzo łatwo. Po selekcji według rodzaju tworzywa myciu i rozdrabnianiu wiele elementów może posłużyć jako surowiec do wyrobu nowych produktów.